Mladý muž, který neumí plakat, je barbar.
Starý muž, který se neumí smát, je pitomec.
Richard Rohr

Novinky na tomto webu


Rok 2020:

  Rok 2019:

  Pozdrav z Missouri, USA

  ze setkání Illuman, kterému tady říkají Oracle


  Probíhá tu hluboká duchovní práce založená na čtyřech aspektech osobnosti, inspirovaná prací Richarda Rohra a Billa Plotkina. Zúčastnil jsem se několika rad (poradních kruhů) na témata:

  • Kde jsme a kde bychom chtěli být za pět let?
  • Jaká je naše Vize a Mise?
  • Jaký je náš příběh?

  Pochopil jsem, že to co žijeme, je příběh, který my Chlapi v ČR tvoříme společně s muži z Illuman z USA a s ostatními bratry na celém světě.

  Tohle jsme si zapsal:

  "Když stojíš na cestě, kterou vidíš před sebou, není to tvoje cesta. To je cesta, kterou vyšlapal někdo jiný. Právě ve chvílích, kdy před sebou cestu nevidíme, naše cesta začíná."

  A ještě

   "Jak kráčíme teď, tak kráčíme celý život. Jiný čas než teď není." 

  Nejvíc mě zasáhlo vyprávění příběhů. Chlapi sedí v kruhu kolem ohně a postupně vstávají a vyprávějí, zpívají nebo tančí příběh. Někdy je to jejich osobní příběh, někdy dávný legendární příběh, někdy báseň. Často je to vše dohromady. Někdy je to veselé, někdy vážné, někdy smutné. Vždy však naplněné duchem a úžasně kreativní. Přeneslo mě to na chvíli do dob, kdy naši předkové seděli v zimě okolo Vvánoc v nějaké síni a vyprávěli příběhy, které nyní tvoří součást našeho dědictví. Byl to úžasný zážitek - moc rád bych něco podobného zažil u nás. 

  Chlapi, vyprávějme svůj příběh - je jedinečný a je důležitý, bez něj by náš svět nebyl úplný. Protože i my jsme součástí Velkého příběhu. 

  Pavel Hrdina, Missouri, 5. května 2019

     K pramenům Mississippi a mužské spirituality

  Pavel Hrdina