Mladý muž, který neumí plakat, je barbar.
Starý muž, který se neumí smát, je pitomec.
Richard Rohr

Papež František, římský biskup

S povolením serveru radiovaticana.cz si zde můžete stáhnout některé Františkovy encykliky a exhortace v přehledném přeformátování, za které vděčíme Lukášovi Novotnému. Pokud najdete chybu/překlep/chybějící formát souboru... v zde zveřejněných souborech, je možné ho kontaktovat na adrese (lenochod(et)tiscali.cz).

Gaudete et exsultate (česky Radujte se a jásejte), exhortace papeže Františka (zveřejněná 19. března 2018) o povolání ke svatosti v současném světě - ve formátu rtf, pdf, epub, docx, odt.

Amoris laetitia (česky Radost z lásky), exhortace papeže Františka (zveřejněná 19. března 2016) o lásce v rodině - ve formátu rtf, pdf, epub, docx, odt.

Laudato si (česky Tobě buď chvála), encyklika papeže Františka (zveřejněná 24. května 2015) o péči o životní prostředí i o člověka, která je určena nejen katolíkům, ale i všem lidem na světě - ve formátu rtf, pdf, epub, docx, odt.

Evangelii gaudium (česky Radost evangelia) je apoštolská exhortace, kterou vydal papež František 24. listopadu 2013 při zakončení Roku víry - ve formátu rtf, pdf, epub, docx, odt.